Qigong Radiant Lotus

CO TO JEST QIGONG

Qigong jest kamieniem węgielnym chińskiej medycyny. To podstawowe źródło zdrowia i dobrego samopoczucia, pomaga w zwalczaniu choroby, pobudza funkcje organizmu, i jego żywotność.

 

Nazwa Qigong składa się z dwóch członów : Qi i Gong.

 

Qi- oznacza energię życiową wypełniającą Wszechświat i płynącą w ludzkim ciele specjalnymi kanałami zwanymi meridianami.

 

Gong - oznacza długotrwałą pracę nad czymś,

a więc Qigong można zinterpretować jako pracę z energią życiową.

 

 

CZYM JEST QIGONG

Qigong ściśle łączy się z medycyną chińską, której głównym założeniem jest przywrócenie pierwotnej harmonii w ludzkim ciele poprzez zestaw ćwiczeń obejmujących:  postawę, sekwencje ruchowe, oddychanie, medytację, i umysł. Podobnie jak medytację, nazywamy to praktyką, ponieważ ćwiczenia te uprawiamy regularnie, najlepiej codziennie, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

 

 

HISTORIA

Qigong ma długą historię, która sięga najstarszych znanych dziejów Chin (odnaleziono walec z 380 r.p.n.e., na którym wyrzeźbione  postacie wykonują ćwiczenia). Starożytni lekarze, zalecali Qigong jako lek zapobiegawczy. Wiedza o tej metodzie gromadzona była przez stulecia. Trzymano ją jednak w tajemnicy ze względu na moc oddziaływania. Qigong jest chińskim dziedzictwem kulturowym,  który z czasem stał się powszechnie znanym. Praktyki Qigong wprowadzono do metod sztuki walki. Kiedy słynny buddyjski mnich Bodhidharma, udał się w podróż do Chin jego pojawienie się nie zostało dobrze przyjęte przez ówczesnego cesarza, dlatego mnich schronił się w świątyni Shaolin. Tam stwierdził, że mnisi wyglądają na chorych i wycieńczonych. Dziewięć lat poświęcił na wymyślanie ćwiczeń Qigong, które miały poprawić ich kondycję.

Na początku XX wieku, zaniedbywano stare tradycje, ponieważ kraj się modernizował przejmując zachodnie technologie i naukę. Kiedy w 1949 roku doszli do władzy komuniści, przywrócono wiele z dawnych obyczajów, które jednak podczas rewolucji kulturalnej uznano za kontrrewolucyjne. Wtedy właśnie Qigong zaczął zyskiwać popularność na Zachodzie, gdyż wielu mistrzów tej sztuki wyemigrowało z Chin.

 

CEL PRAKTYKI QIGONG

Qigong odwołuje się do najbardziej podstawowego aspektu życia – energii. Znajduje wiele zastosowań: jako metoda rozwijania mięśni, sport, sztuka wojenna, metoda uzdrawiania itp. . Każdy z tych systemów wymaga stosowania jedynej w swoim rodzaju formy Qigong, i  wszystkie  kierowane są zarówno do kobiet jak i  mężczyzn. A przecież wiadomo, że kobiety różnią się od mężczyzn nie tylko pod względem anatomii, ale także sposobem myślenia i postrzegania świata. Ogólnie znaną prawdą jest, że kobieta o sobie myśli w ostatniej kolejności. Zawsze jest ktoś ważniejszy, zawsze jest coś pilniejszego do zrobienia. Na swoje sprawy, a przede wszystkim na swoje zdrowie, nigdy nie ma czasu. Była więc ogromna potrzeba  odwrócenia u kobiet tego sposobu myślenia. Nawet w samolocie, instrukcja zakładania masek tlenowych mówi, żeby najpierw założyć maskę sobie, a potem dziecku. Tak samo ze zdrowiem, kobiety muszą o nie dbać, żeby mogły zajmować się domem, rodziną, pracą.  Z tej właśnie przyczyny,  wyłącznie  do  kobiet kierowany jest  Qigong Radiant Lotus.

 

 

QIGONG RADIANT LOTUS  (QIGONG PROMIENNEGO LOTOSU)

 

 

Mistrzyni Daisy Lee -  Qigong Radiant Lotus adresuje do kobiet. Swoją autorską formę  zbudowała na sprawdzonym, solidnym filarze; Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, mądrości starożytnych Chin i Tybetu.

 

 

Radiant Lotus  uczy kobiety myślenia o sobie, empatii do własnego ciała - jego  akceptacji . Zwraca uwagę na seksualność, obronę przed chorobą, starzeniem się, prowadzi do  długowieczności i dobrego samopoczucia.  W tej formie nauczymy się wzmacniać to co już posiadamy, by stało się naszą siłą, pięknem i potencjałem. RL doskonali zdolności , rozwija duchowość,  jest symbolem transformacji  i wewnętrznej przemiany.

 

Radiant Lotus uczy wybaczania oraz pozytywnego myślenia, które wzmacnia pole energii. Wiedzę tą możemy wykorzystać do pokonania lęku, strachu a następnie oczyszczenia lub rozpuszczenia wszelkich blokad manifestujących się w naszym ciele w postaci guzów, zmian w tkance kostnej i mięśniowej. 

 

Radiant Lotus  jest bardzo pomocny w leczeniu chorych komórek. Można  je obkurczać lub likwidować  (umysł potrafi wpłynąć na komórki ciała).

 

Radiant Lotus uczy nas w jaki sposób poradzić sobie ze stresem,  emocjami, które niosą ze sobą różne życiowe wezwania. Emocje zatrzymują w naszym ciele przepływ Qi , powodując  stagnacje lub bloki, dlatego ważna jest, do wyprowadzenia ich z ciała, umiejętność posługiwania  się umysłem.

Podczas równoważenia  wewnętrznej energii, bardzo pomocne jest połączenie z energią Ziemi i Nieba.  Medycyna chińska posługuje się nie używaną w medycynie europejskiej kategorią energii Qi, która m.in. krąży w ciele człowieka, i powinna być zharmonizowana. Zarówno medycyna jak i filozofia starochińska traktują człowieka jako cząstkę wszechświata, od którego w każdej chwili swego życia otrzymuje energię. Dopóki nie zakłócony jest przepływ Qi, dopóty człowiek jest zdrowy.  Gdy zostaje zablokowany, upośledzone są czynności fizyczne: przepływ krwi, limfy  oraz inne funkcje organizmu. 

 

 

Aby przywrócić zdrowie, należy  przywrócić przepływ energii. Pobudzaniu energii, gromadzeniu, zharmonizowaniu i jej wykorzystaniu służą właśnie proste, powolne, miękkie i płynne ruchy RL. 

 

 

Jeśli nasze pole Qi jest mocne, wówczas omijają nas bakterie i wirusy, a myśli innych nie mają na nas większego wpływu.

 

 

A jeśli już jesteśmy chore, ważne jest jak reagujemy;  czy jesteśmy złe na naszą niedyspozycję,  czy zadajemy sobie pytanie; co mogę lub co powinnam  zrobić, czy choroba jest przeszkodą - a może szansą- by coś w moim życiu zmienić. Możemy narzekać, albo traktować zdarzenia jako lekcję, wyciągać z każdej sytuacji wnioski.  Choroba może nas samych wiele nauczyć. Dzięki praktyce RL wzmocnimy nasz system energetyczny, co pozwoli szybciej pokonać  chorobę, jak również złagodzić jej przebieg. 

 

Zadbajmy o  profilaktykę naszego zdrowia, która jest filarem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Chińskie przysłowie mówi „ nie kopie się studni dopiero wtedy, kiedy czujemy pragnienie” .

 

 

W miarę codziennej  praktyki Qigong RL, stajemy się coraz bardziej zrównoważone i zjednoczone ze Światem oraz  zharmonizowane z energią Nieba i Ziemi, zapewniając  sobie;  ” siłę drwala, spokój mędrca i niewinność dziecka”.

 

 

PODCZAS  PRAKTYKI  QIGONG  RADIANT LOTUS NAJWAŻNIEJSZY  JEST   „UŚMIECH DUSZY”

 

Halina Kozioł

 

Aktualności
TAI CHI GR. POCZĄTKUJACA - z dnia 2019-03-05

 

WTORKI:

GRUPA POCZĄTKUJĄCA 18:00 - 19:00

ZAJĘCIA ODWOŁANE

 

 

 


 


czytaj więcej >>
TAI CHI CHUAN - z dnia 2018-10-04

ĆWICZYMY WE CZWARTKI

godz. 18:00 - 19:00

 

GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA

i  GRUPA ZAAWANSOWANA  


czytaj więcej >>
SEMINARIUM QIGONG Z DAISY LEE - z dnia 2017-09-23

BIELSKO BIAŁA 

sala gimnastyczna ZDZ, ul Dworkowa5


czytaj więcej >>
WARSZTATY QIGONG W DŁUGI MAJOWY WEEKEND - z dnia 2017-04-28

28 kwiecień - 03 maj 2017

KOSZARAWA  k/ Zywca


czytaj więcej >>
KOBIECY QIGONG RADIANT LOTUS - z dnia 2017-03-03

 Bielsko Biała

Twoja Enklawa, ul. Żółkiewskiego 16a

PIĄTEK 17:30 - 18:45


 


czytaj więcej >>
TAI CHI Z ELEMENTAMI QIGONG - z dnia 2016-09-06

BIELSKO BIAŁA

"TWOJA ENKLAWA"

ul. Żółkiewskiego 16a


czytaj więcej >>
TAI CHI CHUAN KĘTY - z dnia 2016-09-01

DOM KULTYRY, UL. ŻWIRKI I WIGURY 2A

CZWARTKI:

GRUPA POCZĄTKUJĄCA   18:00 - 19:00

GRUPA ZAAWANSOWANA 19:15 - 20:15


czytaj więcej >>
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAI CHI I QIGONG - z dnia 2016-04-30

Bielsko Biała Park Miejski  przy ul. Słowackiego (przy Bielskim Centrum Kultury) godzina 10:00

 

 


czytaj więcej >>
Realizacja Campeoni